Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2462123 obálek a 691878 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Vše má svůj pravý čas: prosté úvahy o tom, jak dobře žít

Autor: Gulley, Philip
Rok: 2004
ISBN: 9788070216842
NKP-CNB: cnb001325761
OCLC Number: (OCoLC)85110993
OKCZID: 110045239

Citace (dle ČSN ISO 690):
GULLEY, Philip. Vše má svůj pravý čas: prosté úvahy o tom, jak dobře žít. Vyd. 1. Praha: Vyšehrad, 2004. 155 s. Čtení ke krbu.

Hodnocení: 4.2 / 5 (5 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovnaAnotace

 

Autor tentokrát ve svém třetím povídkovém svazku seskupil své příběhy podle prvních osmi veršů třetí kapitoly knihy Kazatel., a tak si spolu s ním připomínáme, že je čas rození i čas umírání, čas plakat i čas smát se, čas mlčet i čas mluvit, čas milovat i čas nenávidět. Phillip Gulley nás se svým sebeironickým nadhledem opět dokáže rozesmát, přimět k zamyšlení, vtisknout nám slzy do očí., pohnout nám duší i srdcem. Jeho postavičky z malého města uprostřed Indiany si dosud uchovaly hodnoty, jež mnohde jinde pokládáme za ztracené. Právě v tomto povídkovém svazku se autor snad nejvíc zaobírá otázkou, kterých by se měl člověk zbavit a které si naopak ponechat a předat je svým dětem, jak napovídá sám podtitul knihy, „prosté úvahy o tom, jak dobře žít“. V dnešním světě, jenž se řítí vpřed v honbě za penězi a instantními požitky, jsou slova Phillipa Gulleyho opravdovým pohlazením.


Dostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (54.165.57...)