Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2446603 obálek a 684086 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Bereniké

Autor: Korber, Tessa a Hlavička, Jan
Rok: 2004
ISBN: 9788070217450
NKP-CNB: cnb001490181
OCLC Number: (OCoLC)85130662
OKCZID: 110018270

Citace (dle ČSN ISO 690):
KORBER, Tessa. Bereníké. Překlad Jan HLAVIČKA. Vyd. 1. Praha: Vyšehrad, 2004. 337 s. Čtení ke krbu.

Hodnocení: 4.2 / 5 (4 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovnaAnotace

 

Historický román nás tentokrát zavede na sklonek 4. století př.n.l. do období rozpadu říše Alexandra Velikého Autorka čtenářsky úspěšných románů Lékař císařů a Císařovna nás tentokrát zavede na sklonek 4. století př.n.l. do období rozpadu říše Alexandra Velikého a vzájemných bojů diadochů. Mladičká Makedonka Bereníké prchá z domova do Alexandrova hlavního města Babylonu, kde se chce stát dvorní básnířkou. Přichází však pozdě, král je už mrtev a diadochové si rozdělují říši. Mladá dívka se zamiluje do jednoho z Alexandrových vojevůdců Ptolemaia a je tak stržena do víru intrik, nebezpečí a vášní, přitom všem nezapomíná na svůj cíl-stát se velkou básnířkou. Osud ji z Babylonie vede přes Makedonii a Řecko do Egypta. Na této cestě básnířka Bereniké zažije velkou lásku i mnoho dobrodružství. Román je opět podložený důkladnou znalostí dějin a prostředí, jak je u této autorky dobrým zvykem. Také přízeň čtenářů i kritiky získala právě svojí spisovatelskou zručností i detailně propracovanými historickými náměty.


Dostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (3.236.232...)