Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2919988 obálek a 884546 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Příběhy raně křesťanských mučedníků : výbor z nejstarší latinské a řecké martyrologické literaturyAutor: Petr Kitzler, Jiří Šubrt, Iva Adámková, Pavel Dudzik
Rok: 2009
ISBN: 9788070219898
NKP-CNB: cnb002007065
OCLC Number: (OCoLC)481054823
OKCZID: 110377689
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
Příběhy raně křesťanských mučedníků: výbor z nejstarší latinské a řecké martyrologické literatury. Vyd. 1. Praha: Vyšehrad, 2009. 395 s., [16] s. obr. příl.

Hodnocení: 5.0 / 5 (2 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)Anotace

 

Svazek zahrnuje přes dvacet nejvýznamnějších martyrologických spisů vzniklých převážně ve 3. a 4. století. Zde obsažené texty reprezentují všechny typy narativních postupů, s nimiž se lze v nejstarších hagiografických vyprávění setkat: od stručných zpráv napodobujících oficiální zápisy soudního přelíčení, přes barvitější a detailnější vyprávění o umučení až po „první křesťanskou biografii“ a prototyp ve středověku velmi oblíbených „životů“ (vitae) – Život Cyprianův jáhna Pontia sepsaný za použití veškerých prostředků antické rétoriky. Svazek je připravený pracovníky „Centra pro práci s patristickými, středověkými a renesančními texty“ při UP v Olomouci.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

NK Praha
Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Knihy.ABZ.cz
Srovname.cz
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz
Antikvariát Avion
Palmknihy.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)
 
 
 

Seznam literatury