Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3224507 obálek a 983808 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Karel Sklenář, Lubomír Sršeň, Michal Stehlík, Dagmar Štefancová, Pavel Douša, Ivan Malý, Milena Secká, Kateřina Nová, Kateřina Viktorová, Ludmila Fiedlerová, Hanuš Jordan, Dana Stehlíková, Jan Pohunek, Věra Šustíková, Jana Vojtěšková, Pave
ISBN: 9788070364772
NKP-CNB: cnb002769868
OKCZID: 127457869
Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz
Citace (dle ČSN ISO 690):
SKLENÁŘ, Karel. The great book of the National Museum. Překlad Jan TÁBORSKÝ. First edition. Prague: National Museum, 2016. 301 stran.
První část knihy se věnuje dějinám muzea obecně – vedle vlastního historického nástinu včetně přehledu členů správních výborů a ředitelů přibližuje i složitou strukturu instituce, v níž kromě 5 odborných součástí (České muzeum hudby, Historické muzeum, Náprstkovo muzeum, Přírodovědecké muzeum a Knihovna NM), působí i další odbory, jež mají na starosti sbírkový, výstavní, investiční a ekonomicko-provozní chod muzea. Druhá část popisuje muzejní sbírku, jeden z nejcennějších sbírkových celků celého středoevropského prostoru. Jmenovitě je pak pozornost věnována několika vybraným exponátům – oblek prezidenta Masaryka, Jenský kodex, Mozartův klavír, hlava Kelta, odlitek mozkovny neandrtálce, skulptura bódhisattvy soucitu, symfonie č. 9 e-moll, op. 95 „Z Nového světa“, soška posvátného ibise, horoskop Albrechta z Valdštejna, kostra velryby. Závěrečná část se zabývá jednotlivými objekty (pražskými i mimopražskými), v nichž muzeum v druhém desetiletí 21. století sídlí - popsána je historie objektu i konkrétní sbírky.
Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz