Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2892028 obálek a 873434 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Úvod do anorganické technologie



Autor: Lhotka Miloslav
Rok: 2012
ISBN: 9788070808412
NKP-CNB: cnb002427397
OCLC Number: (OCoLC)847727293
OKCZID: 111935932
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
Unknown referer. You need to sign up at http://www.obalkyknih.cz and provide your catalog URL


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)
Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)



Anotace

 

Předložená publikace skupiny autorů vychází z látky přednášené v rámci předmětu anorganická technologie jak na Fakultě chemické technologie VŠCHT v Praze, tak i na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice a je určena všem zájemcům o technickou chemii. Anorganická technologie je disciplína, která studuje a popisuje skutečnou výrobu anorganických látek. Vzhledem k tomu, že tato publikace je věnována úvodu do anorganické technologie, jsou výroby základních anorganických látek popisovány pokud možno s co nejmenším aparátem fyzikální chemie, nicméně znalost anorganické chemie je nezbytná. K anorganické technologii patří i studium reaktorového inženýrství, katalytických dějů a dalších vědních disciplín, ovšem tyto obory jsou přednášeny ve speciálních předmětech a zde jsou pouze určité zmínky u jednotlivých technologií. Úvodní část textu zahrnuje seznámení se základními separačními a rafinačními postupy jako jsou usazování, filtrace, sušení, flotace, destilace, extrakce, absorpce či adsorpce. Významnými surovinami chemického průmyslu, jejichž zpracování tato publikace rovněž zahrnuje, jsou voda a vzduch. Výroba vodíku, amoniaku a kyseliny dusičné tvoří další významnou část předloženého textu. Mezi významné kyseliny anorganické technologie, které byly do tohoto textu zahrnuty, se řadí kyselina sírová, kyselina trihydrogenfosforečná a kyselina chlorovodíková. Opozicí kyselin jsou látky zásadité, mezi které se řadí hydroxid sodný, uhličitan sodný a další anorganické sloučeniny alkalických kovů.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz



Dostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)