Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2265669 obálek a 570862 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Labyrint síly a ráj slabosti : Amerika, Evropa a nový řád světa

Autor: Kagan, Robert
Rok: 2003
ISBN: 9788071066552
NKP-CNB: cnb001283012
OCLC Number: (OCoLC)53860870
OKCZID: 110304580

Citace (dle ČSN ISO 690):
KAGAN, Robert. Labyrint síly a ráj slabosti: Amerika, Evropa a nový řád světa. Překlad Antonín HRADILEK. Praha: NLN, Nakladatelství Lidové noviny, 2003. 140 s.

Hodnocení: 4.3 / 5 (3 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Digitální objekty

Národní knihovna České republiky
Česká Digitální knihovnaAnotace

 

V posledních letech se stále více ukazuje, že Amerika a Evropa mají rozdílné zájmy v oblasti mezinárodní spolupráce a bezpečnosti. Autor se snaží objektivně zhodnotit postoje obou stran a analyzuje jejich příčiny. Snaha Evropy uniknout své krvavé minulosti na jedné straně a globální moc a síla USA na straně druhé zapříčiňují odlišné názory na použití vojenské síly pro udržení mezinárodní bezpečnosti. Na pozadí historických událostí a řešení konfliktů (Kosovo, Afghánistán, Irák..)po skončení studené války autor vysvětluje neslučitelnost amerického a evropského přístupu k šíření a ochraně demokratických principů a světového míru. Poukazuje na skutečnost, že politicko-strategické cíle a metody obou stran se rozcházejí a budoucnost musí přinést změny ve vzájemných vztazích a spolupráci.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.239.40...)