Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2477464 obálek a 698859 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Kreativita a perverze: psychoanalýza lidské tendence posouvat hranice realityAutor: Chasseguet-Smirgel, Janine
Rok: 2001
ISBN: 9788071785095
NKP-CNB: cnb001006094
OCLC Number: (OCoLC)50344140
OKCZID: 110009184
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
CHASSEGUET-SMIRGEL, Janine. Kreativita a perverze: psychoanalýza lidské tendence posouvat hranice reality. Vyd. 1. Praha: Portál, 2001. 199 s. Spektrum.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovnaAnotace

 

Autorka nepopisuje perverzi jako pouhou sexuální úchylku, nýbrž jako dimenzi lidské psychiky, která vystupuje na povrch prostřednictvím snů, fantazií, tvůrčí činnosti, ale také třeba se zviditelňuje v sociálním chování během významných společenských a politických změn (příklad dekadentního chování v období pádu římského impéria). Právě psychoanalýza umožňuje odhalit kořeny perverze a její spjatost s kreativitou, která se opírá o sublimaci sexuálního pudu. Při psychoanalytickém výkladu perverze se autorka věnuje především problematice oidipovského a kastračního komplexu, skryté touze po incestním vztahu a s nimi spjaté úzkosti, dovádějící jedince k regresi do análně sadistické fáze, kde se stírají genitální i věkové rozdíly a kde vznikají v knize zmiňované perverzní projevy (většinou sny a fantazie). Myšlenky a teorie autorka dokládá četnými příklady z literatury, kinematografie a klinické praxe. Velmi odborný text, určený čtenářům se znalostmi psychoanalýzy a Freudova učení.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Knihy.ABZ.cz
Můj antikvariát
Československá bibliografická databáze
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (54.224.117...)
 
 
 

Seznam literatury