Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2460432 obálek a 691227 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Dana Němcová: lidé mého života

Autor: Bárta, Jan a Němcová, Dana
Rok: 2003
ISBN: 9788071787594
NKP-CNB: cnb001242820
OCLC Number: (OCoLC)53273944
OKCZID: 110038059

Citace (dle ČSN ISO 690):
BÁRTA, Jan. Dana Němcová: lidé mého života. Vyd. 1. Praha: Portál, 2002. 167 s. Rozhovory.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovna
Česká Digitální knihovnaAnotace

 

V rozhovorech zachycených publicistou a výtvarníkem J.Bártou vzpomíná D.Němcová na dobu, kterou od svého dětství až do současnosti prošla. Vnímá ji především jako cestu, na které se setkala a stále ještě setkává s mnoha různými lidmi. Jen některá z těchto setkání je však možno nazvat osudovými. Patří mezi ně především setkání s Jiřím Němcem, které se proměnilo na dlouhá léta v jejich společnou cestu. Své putování po životní cestě si Dana Němcová vyzkoušela na sto způsobů. Od času dětství a vzpomínek na válku provede čtenáře ve svém vyprávění přes dobu vysokoškolských studií až k roli manželky, matky, přítelkyně a také disidentky. Nezamlčuje, že její život byl ovlivněn vírou a hledáním něčeho tajemného. Velmi skromně, jako by nechtěla ničím narušit křehkost a nedotknutelnost přátelství, se vyjadřuje o setkávání se známými osobnostmi kultury a polititky.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Knihy.ABZ.cz
Městská knihovna v Praze
Srovname.cz
Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (34.207.247...)