Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2240396 obálek a 562862 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Případ spravedlivého vraha

Autor: Šebelka, Jan
Rok: 2001
ISBN: 9788071906490
NKP-CNB: cnb001036932
OCLC Number: (OCoLC)85022112
OKCZID: 110091366
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
ŠEBELKA, Jan. Případ spravedlivého vraha. Vyd. 1. Praha: Erika, 2001. 157 s.

Hodnocení: 3.0 / 5 (1 hlasů)


Digitální objekty

Česká Digitální knihovna
Národní knihovna České republikyAnotace

 

Klasický detektivní příběh podle střihu drsné americké školy. Autor se k ní hlásí nejen úsečnými dialogy a drsným humorem (Do půl těla svlečený muž neurčitého věku ležel nedaleko velkého mraveniště. Měl pootevřená ústa a vytřeštěný zrak. Pod levou prsní bradavkou, přesně mezi třetím a čtvrtým žebrem mu vyčníval z hrudi podivný kovový předmět. Mrtvý ležel v lese již několik dní. Měl na kost okousanou levou ruku a v obličeji bez jednoho oka se mu honili velcí rezaví mravenci. Nebyl to pěkný pohled. Jak se dalo předpokládat, neříkal vůbec nic.) , ale také několika odkazy na konkrétní díla Raymonda Chandlera a Daschiella Hammatta. Novinář Marek Kafka se při své práci dostane k případu sériového vraha, postupně je do něj osobně zatahován, smyčka podivných události se stahuje kolem jeho krku a on nakonec zjistí, že poslední obětí důmyslné hry nemocného vraha má být on sám. Autor Jan Šebelka, který pracuje jako novinář, klade na pozadí detektivního příběhu závažné otázky po etické stránce práce českých žurnalistů.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBUDostupné zdroje

Můj antikvariát


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.219.31...)