Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3147189 obálek a 949774 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Quindlen, Anna a Orel, Josef
Rok: 1999
ISBN: 9788072025404
NKP-CNB: cnb000740552
OCLC Number: (OCoLC)84979239
OCLC Number: (ocolc)84979239
OKCZID: 110698175
Vydání: Vyd. 1.
Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz
Citace (dle ČSN ISO 690):
QUINDLEN, Anna. Jediná správná věc. Překlad Josef OREL. Vyd. 1. Praha: Ikar, 1999. 253 s.
Hodnocení:
4.5 / 5
(1 hlasů)
Mladá novinářka ze spořádané rodiny v univerzitním městečku musí přerušit slibnou kariéru, odejít z New Yorku a pečovat o matku v posledním stádiu zhoubné nemoci. Úkol, jemuž se nemůže vyhnout, ji děsí, postupně ale, když s matkou prožívá její utrpení, poznává ji tak, jak nikdy dřív. Nově získaný vztah pomáhá dívce zvládat úlohu ošetřovatelky až do konce. Po matčině smrti je obviněna ze záměrného zneužití morfia, je souzena, osvobozena, ale nikdo nevěří, že se skutečně euthanasie nedopustila. To je zásadním předělem v jejím životě a záhadu matčiny smrti rozřeší až po letech, kdy tato událost nesmazatelně poznamenala životy všech zbylých členů rodiny.
Zdroj anotace: Městská knihovna v Praze