Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2089067 obálek a 513394 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Zbavme se Constance

Rok: 2004
ISBN: 9788072146192
NKP-CNB: cnb001325871
OCLC Number: (OCoLC)85147659
OKCZID: 110027714

Citace (dle ČSN ISO 690):
BRADBURY, Ray. Zbavme se Constance. Vyd. 1. Praha: Baronet, 2004, 168 s. ISBN 80-7214-619-X.
Zdroj: Národní knihovna České Republiky

Hodnocení: 3.2 / 5 (13 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna
Národní knihovna České republiky
Česká Digitální knihovnaAnotace

 

Ve svém novém románu Zbavme se Constance navozuje autor romantický obraz deštěm bičovaného, ponurého pobřeží. Žena prchá před démony vlastní minulosti. Žena, která bývala tak dlouho hvězdou filmového plátna, že už nedokáže rozlišit mezi životem skutečným a hraným. Děj románu klasika science fiction se tak neustále pohybuje na pomezí reálného světa a snové hororové fantazie. Konstance, bývalá hollywoodská hvězda, skrývá před světem děsivé tajemství. Při jeho odhalování autor v úloze hlavního hrdiny prochází skutečností stejně jako světem snů i vzpomínek a objevuje poklady a hrůzy dávno zasuté pod nánosem času. Úsporný vyjadřovací styl, živé dialogy a dokonalá znalost prostředí se podílejí na vytvoření čtenářsky pritažlivého díla, které vyznívá o to silněji, že při prácI scenáristy se Bradbury důvěrně seznámil s leskem i odvrácenou tváří studiového systému amerického, zvláště pak hollywoodského filmu padesátých let. Stejné jako v mnoha jiných svých dílech proniká autor hlavně citlivými zákoutími lidského srdce, která odhaluje tak, abychom spatřili, co nám doposud zůstávalo skryto. Bradburyho knížka proto jistě opět nadchne nejen jeho oddané fanoušky

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.214.184...)