Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2323376 obálek a 585616 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

CSS pro úplné začátečníky : od běžných k vysoce efektivním a atraktivním WWW stránkám

Autor: Grusová, Lucie
Rok: 2003
ISBN: 9788072266807
NKP-CNB: cnb001279547
OCLC Number: (OCoLC)53860067
OKCZID: 110082972
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
GRUSOVÁ, Lucie. CSS pro úplné začátečníky: od běžných k vysoce efektivním a atraktivním WWW stránkám. Vyd. 1. Brno: Computer Press, 2003. x, 130 s.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné po registraci)
Moravská zemská knihovna
Česká Digitální knihovna
Národní knihovna České republikyAnotace

 

Kniha je určena především úplným začátečníkům, a proto není jejím prvotním úkolem dopodrobna vysvětlit celou problematiku CSS, ale spíše naučit základním pojmům a nastínit možnosti využití technologie. Nejprve seznamuje se značkovacími jazyky HTML, XHTML a XML jakožto základními elementy tvorby webových stránek. Jejich vývoj postupně vedl k nutnosti vytvoření samostatného nástroje pro grafickou úpravu stránek, tedy CSS (Cascading Style Sheets). Obsahem knihy zaměřené především na úpravu dokumentů pro potřeby zobrazení na monitorech počítačů jsou tedy především základní pojmy a vlastnosti s technologií neodlučitelně spjaté. Dozvíme se tedy něco o selektorech, pseudotřídách, kaskádách, praktickém využití CSS, vlastnostech písma, barvách a pozadí, rámečcích či obtékání prvků. Styl výkladu knihy je názorný a srozumitelný, nezabíhá do zbytečně dlouhých pasáží či polemik, vše dokresluje mnoha jednoduchými grafy a tabulkami.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát


Přidat komentář a hodnocení

Od: (3.236.122...)