Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2670675 obálek a 806423 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Tyranie okamžikuAutor: Thomas Hylland Eriksen, Daniela Sobková Zounková, Miluše Juříčková
ISBN: 9788072393350
OKCZID: 127898499

Citace (dle ČSN ISO 690):
ERIKSEN, Thomas Hylland. Tyranie okamžiku. Překlad Daniela SOBKOVÁ ZOUNKOVÁ, překlad Miluše JUŘÍČKOVÁ. 3. vydání. Brno: Doplněk, 2018. 167 stran. Společensko-ekologická edice, svazek 25.

Hodnocení: 4.2 / 5 (52 hlasů)


Anotace

 

Norský sociální antropolog zkoumá význam moderních technologií v současné vývojové etapě lidstva.Počátek zrychlování, které je typické pro informační společnost, sahá daleko do historie, neboť přímo souvisí s vynálezem telegrafu a parního stroje. Tento trend vrcholí v současnosti, v éře globalizace, kdy různá elektronická média (např. televize, mobilní telefony, elektronická pošta, textové editory) výrazným způsobem formují život člověka i chod společnosti. Eriksen však daný trend nechápe negativně, poněvadž "nový typ práce" charakteristický pro informační společnost je humánnější než rutinní dřina a rigidní struktury průmyslové etapy. Kulturní i politická globalizace mohou vést k humánnější podobě lidské společnosti.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)