Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3299635 obálek a 1000501 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Pražské pověsti

Autor: Jehlíková, Blanka a Kremláček, Josef
Rok: 2010
ISBN: 9788072434916
NKP-CNB: cnb002155897
OCLC Number: (OCoLC)703550782
OKCZID: 110776227
Vydání: Vyd. 1.

Knihovny.cz    Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz

Citace (dle ČSN ISO 690):
JEHLÍKOVÁ, Blanka. Pražské pověsti. Ilustrace Josef KREMLÁČEK. Vyd. 1. Praha: Brána, 2010. 161 s.

Hodnocení: 4.2 / 5 (2 hlasů)

Digitální objekty

(dostupné pouze v této knihovně)
(dostupné pouze v této knihovně)

Anotace

Praha byla vždycky magickým místem, kde se hranice tajemna a reality překrývaly. Strašidla se tady odjakživa procházela mezi nočními chodci a šeptala do vnímavých uší. Své příběhy tady vyprávějí domy, náměstí, zahrady i jednotlivá zákoutí. Někdy nás z nich mrazí v zádech, jindy se jim musíme smát. V jednom z nich se mazaný hrabě dokáže pomstít své urozené trapičce dudáckým koncertem, v jiném vlídný ochmelka pomůže otevřít strašidlu zavřené dveře, v některých teče proudem krev, další hýří vtipem a dobrou náladou. Pověsti sebrané do této knížky nepatří mezi nejznámější, mnoho z nich se ke čtenářům dostává vlastně poprvé, přesto věříme, že je tato neobvyklá vyprávění potěší stejně jako půvabné barevné ilustrace akademického malíře Josefa Kremláčka.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz



Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení