Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3299950 obálek a 1000634 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Josef Fousek
Rok: 2017
ISBN: 9788072439522
OKCZID: 127728500
Citace (dle ČSN ISO 690):
FOUSEK, Josef. Buďme k sobě vlídní: myšlenky, historky, básně a texty písní v pořadech Českého rozhlasu 2 Praha nedělní Dobré jitro. Vydání čtvrté. Praha: Brána, 2017, 157 s. ISBN 978-80-7243-952-2.
Hodnocení:
4.5 / 5
(27 hlasů)
Myšlenky, historky, básně a texty písní v pořadech Českého rozhlasu Praha 2 – nedělní Dobré jitro Obnovené třetí vydání úspěšné knihy oblíbeného spisovatele, vypravěče, písničkáře, textaře a básníka, která obsahuje to nejlepší z jeho povídání v Nedělních dobrých jitrech. Autor se v knížce dělí se čtenáři stejně jako předtím s rozhlasovými posluchači o kousek svého života, o naději i pochyby a především o víru v člověka a lásku k životu. S laskavým humorem sobě vlastním nás provází svými vzpomínkami a v jeho historkách, úvahách a textech se odráží motto celé knížky, že vlídnost a láska jsou nade vše. Své úvahy prokládá vyprávěním o své ženě a dětech, o životě divadelním, o spolupráci s Miloslavem Šimkem, o Semaforu, o svých cestách do ciziny, texty a básněmi. Kniha je vyzdobena množstvím autorových fotografií.