Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2241056 obálek a 563130 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Zlatý kůň dcery bohů

Autor: Bauerová, Anna
Rok: 2002
ISBN: 9788072440795
NKP-CNB: cnb001089321
OCLC Number: (OCoLC)51066813
OKCZID: 110023835

Citace (dle ČSN ISO 690):
BAUEROVÁ, Anna. Zlatý kůň dcery bohů. Vyd. 1. Praha: Šulc a spol., 2002. 341 s.

Hodnocení: 4.5 / 5 (1 hlasů)


Digitální objekty

Moravská zemská knihovnaAnotace

 

Příběh začíná v Římě a vypráví příběh dětství Julia Caesara a jeho přátel. Gaius v té době poznává svou životní lásku. Ta však umírá po prvním porodu. V době války Říma proti králi Mithridatovi vyrůstá na královském sídle v Boiohemu dívka Tiana, která byla nalezena v lese jako nemluvně a lidé věří, že je dcerou bohů. Po vysvě- cení na kněžku, kdy se od nejvyšší druidky dovídá jako jediná tajemství podzemních chodeb na hoře Zlatého koně, se stává manželkou krále Mapona, který ji ale záhy zavrhne a málem je obětována bohům. Zachrání ji pěvec Adrast, ovšem ne z lásky, jak si Tiana bláhově myslí, ale pro odměnu, a nakonec se stane otrokyní. Dostane se do Caesarových rukou, který je ohromen její podobou se svou dětskou láskou a snaží se ji získat za přítelkyni. Jednoho večera se v Caesarově táboře objeví pě- vec Adrast a Tiana vykoná svou pomstu a Adrast je popraven. Přijde se však na to, že se pěvec stal římským občanem a popravit Římana je zločin. Caesar za to vyžene Tianu, která se ještě ke všemu nakazila nebezpečnou chorobou, z tábora. U kněžky Morvany se jí povede uzdravit a Caesar zatím zjistí, že Adrast byl zrádce a chtěl ho otrávit. Po rozloučení s Caesarem se Tiana opět setká s přítelem Tarvosem a vrací se zpátky do své země.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Můj antikvariát


Komentáře

Velmi čtivé, zajímavé až mystické. Nevím, jak přesně román vystihuje historické události, myslím ale, že v tomto případě o tohle nejde. Odehrává se v době keltských hradišť na našem území, místně přímo tady i například v tehdejší Francii. Především však odráží keltskou mystiku a dává nahlédnout do jejich starého náboženství, a v neposlední řadě je to též román o lásce, která přetrvá celý život.
15.10.2013    Zdroj: SKAT - Souborný katalog


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.216.79...)