Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2647464 obálek a 797615 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Pacifik: ostrovní komunikace a lidožroutská tradiceAutor: Ulč, Ota a Slíva, Jiří
Rok: 2004
ISBN: 9788072441433
NKP-CNB: cnb001315759
OCLC Number: (OCoLC)85107060
OKCZID: 110099298
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
ULČ, Ota. Pacifik: ostrovní komunikace a lidožroutská tradice. Ilustrace Jiří SLÍVA. Vyd. 1. Praha: Šulc a spol., 2004. 270 s.

Hodnocení: 4.0 / 5 (1 hlasů)


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna
Národní digitální knihovnaAnotace

 

Autor se v Pacifiku, tak jako i při svých minulých toulkách po nejroztodivnějších místech planety, rozhodně nespokojuje s povrchními zážitky anti-turistů při výhledu z klimatizovaných autobusů a luxusních hotelů. Chce skutečně poznat danou zemi, místní obyvatelstvo, jeho zvyky a způsoby. Nevynechává žádnou příležitost, kde může, ochutnává místní nápoje i značně nezvyklé pokrmy, potápí se na naprosto neznámých místech. Nerozpakuje se rozdělit i o zážitky zcela osobní. Z neuvěřitelných přibližně deseti tisíc zdejších atolů, ostrůvků a ostrovů navštívil s manželkou Tongu, Fidži, Papuu-Novou Guineu, Novou Kaledonii, Šalamounovy ostrovy, Nové Hebridy a některá další místa v Mikronésii. Vyprávění prokládá krátkými, ale velmi zajímavými a poučnými poznámkami o historii státu či oblasti, postřehy o aktuální politické či ekonomické situaci. Obsáhlejší výklad zaměřil na antropofagii a na problémy, které přinášejí stovky jazyků a nářečí. Černobílé fotografie.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)