Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2631169 obálek a 788798 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Kdo učí ptáky zpívatAutor: Jiří Žáček
ISBN: 9788072444540
OKCZID: 128425189

Citace (dle ČSN ISO 690):
ŽÁČEK, Jiří. Kdo učí ptáky zpívat. Ilustrace Josef VELČOVSKÝ. První vydání. Praha: Šulc - Švarc, 2020. 93 stran.

Hodnocení: 4.7 / 5 (3 hlasů)


Anotace

 

Nová básnická sbírka Jiřího Žáčka nemá za svým názvem otazník, ale najdeme ho ve verši: Čemu nás učí básně? Ptát se. Co je láska? Kdo nám proměňuje život? Čím hoří vášně a kde se rodí něha? A není rozum zrádce, když nám radí? Otázky vystupují z básníkových veršů očištěné od všeho, co není poezie, a vyjadřují s láskou ke slovům, co milujeme, po čem toužíme, co si doopravdy myslíme. Čas ovládá novou sbírku Jiřího Žáčka. Není to odcizený čas podle chronometru, ale různé časy, které se prostupují v jednom životě vrásněním, poklesy, vzestupy a zlomy. Čas mládí, čas lásky, čas úzkostí a ztrát, čas dětství, čas moudrého vyrovnání, čas myšlenek o smyslu života a světa, čas radosti, čas přátelství a pevných vztahů až na věčnost, čas v jednom bloku jako hora, který nikdy nezmizí z našeho života. Tento básnický čas kondenzuje do slov a prší do veršů, barvitý rytmus života se v něm stává okamžikem, ve kterém se za rozbřesku učí ptáci zpívat. S každou novou básní se Jiří Žáček učí zpívat, jako by poprvé prožíval lásku, smutek nad vzdálenou bytostí, radost z maličkostí i touhu po pravdivých myšlenkách a silných zážitcích, aby mohl obdivovat krásu života.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBUDostupné zdroje

Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)