Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2748769 obálek a 845552 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Lynčování: zpráva o kruté minulosti USAAutor: Michel, Joël
Rok: 2009
ISBN: 9788072522637
NKP-CNB: cnb001993454
OCLC Number: (OCoLC)465279141
OKCZID: 110288751
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
MICHEL, Joël. Lynčování: zpráva o kruté minulosti USA. Vyd. 1. Praha: Práh, 2009. 254 s., [8] s. obr. příl.

Hodnocení: 4.2 / 5 (6 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)Anotace

 

Lynčování, analýza jevu a jeho příčin, je interpretováno na základě konkrétních dokumentů a událostí historie amerického Jihu, kde ještě nedávno bylo latentní, nikoli přežitkem na ústupu. Lynčování bylo formou okamžité a naléhavé spravedlnosti vykonané v závislosti na hrůze zločinu, neboť zákon nebyl schopen dostatečně uspokojivého trestu, stávalo se záležitostí rodiny či komunity. Fundamentalističtí evangeličtí pastoři tvořili kostru organizací Kukluxklanu v obou jeho vzestupných fázích, podíleli se tak přímo, či nepřímo na brutálním násilí, barbarských činech, které byly namířeny vůči nepohodlným spoluobčanům. Oběťmi byli převážně černoši, ale i běloši. Hrůzný venkovský zvyk (rychlé spravedlnosti) byl odstraněn modernizací, nutnou komunikací se světem, méně změnou myšlení vesničanů. Autor vidí podstatu jevu v podivné prezentaci i naplňování spravedlnosti Jihu, vlekoucí se od války proti Severu, zemědělský Jih rozhodně nesdílel, ani dnes nesdílí národní mýty Severu. Dokumentární fotografie v textu, odkazy na dokumenty, bibliografie.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Martinus
Knihy.ABZ.cz
Můj antikvariát
Databázeknih.cz
Antikvariát Avion
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)