Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2171247 obálek a 536592 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Waterloo II. - Poslední bitva (Bitvy u Waterloo a Wavre)

Autor: Kovařík, Jiří
Rok: 2011
ISBN: 9788072688708
NKP-CNB: cnb002255165
OCLC Number: (OCoLC)776507109
OKCZID: 111102667

Citace (dle ČSN ISO 690):
Unknown referer. You need to sign up at http://www.obalkyknih.cz and provide your catalog URL
Zdroj:

Hodnocení: 4.2 / 5 (4 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Anotace

 

Waterloo s podtitulem Poslední bitva je druhým a závěrečným svazkem práce o posledním Napoleonově tažení, které trvalo pouhé čtyři dny a skončilo jeho porážkou. Známý napoleonský historik a autor literatury faktu čtivě analyzuje vojenské podmínky, síly, možnosti a plány obou stran. Doslova krok za krokem, hodinu po hodině a někdy i po minutách líčí události neděle 18. června 1815 na Napoleonově hlavním bojišti u Waterloo i východně od něj, kde bojoval u městečka Wavre maršál Grouchy. Odděluje mýty od reality, třebaže přitom boří Napoleonem záměrně vybudované legendy i lži, rozebírá omyly, až dospěje k odpovědi na otázky, proč Napoleon tuto bitvu prohrál. Dějem nabitý text provázejí i v tomto svazku bloky, v nichž zjistíte nejen, kdo byl kdo, ale i jak všechny tři proti sobě stojící armády vypadaly, čím bojovaly, jaké v nich byly druhy zbraní, jakou taktiku používaly a jak vypadal život vojáků v poli. První svazek s podtitulem Směr Brusel byl věnován analýze sil, které proti sobě na přelomu jara a léta 1815 stály, a prvním třem dnům tažení s bitvami u Ligny a Quatre Bras.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Knihy.ABZ.cz
Městská knihovna v Praze
Zboží.cz
Československá bibliografická databáze
1. Podzemní antikvariát


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (18.205.109...)