Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3150518 obálek a 950589 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Česká filmová hudba

Autor: Matzner, Antonín a Pilka, Jiří
Rok: 2002
ISBN: 9788072720132
NKP-CNB: cnb001192296
OCLC Number: (OCoLC)52973040
OCLC Number: (ocolc)52973040
OKCZID: 110074547

Knihovny.cz    Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz

Citace (dle ČSN ISO 690):
MATZNER, Antonín. Česká filmová hudba. V Praze: Dauphin, 2002. 453 s.

Hodnocení: 5.0 / 5 (4 hlasů)

Digitální objekty

(dostupné pouze v této knihovně)
(dostupné pouze v této knihovně)

Anotace

Proces využívání a fungování hudby ve filmu a její vznik jako samostatné, mnohdy kongeniální tvorby v rámci filmového umění je námětem knihy dvou zkušených autorů. Opírají se o veškerou dostupnou litarturu a články domácí provenience, českou a československou hudební filmovou produkci však zasazují důsledně i do kontextu světové filmové tvorby. Podle jejich slov je kniha daleko spíše než historií či dějinami komentovanou chronologií hudebních filmových děl. Především z časových důvodů zůstává stranou oblast hudební stránky animovaných a krátkých filmů. Kniha vedle poznámkového aparátu nabízí jmenný rejstřík a rejstřík v knize pojednávaných či zmiňovaných filmů.

Zdroj anotace: Městská knihovna v Praze



Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení