Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3284527 obálek a 992518 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Z Bruselu do Bernu : vzpomínky na léta 1993 až 2002

Autor: Josef Kreuter, Jindřich Dejmek
ISBN: 9788072864393
OKCZID: 129764166


Anotace

Kniha podrobně zachycuje autorovo diplomatické působení v roli prvního stálého zástupce České republiky u Evropských společenství, resp. Evropské unie v Bruselu v l. 1993-2000. Zrcadlí tedy průběh složitých rozhovorů české diplomacie, které předcházely vlastnímu jednání o vstupu Česka do této instituce, i první fáze těchto negociací. Současně obsahuje řadu zajímavých (a dosud neuveřejněných) faktů o postojích jednotlivých evropských vlád i bruselské administrativy EU k problematice tzv. východního rozšíření Unie. Druhá část vzpomínek (2000-2002) pak popisuje autorovo působení v roli poradce na ministerstvu zahraničí v době finalizace jednání o vstup Česka do Evropské unie.


Přidat komentář a hodnocení