Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2448484 obálek a 685099 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Průvodce po světové literární teorii 20. století

Autor: Macura, Vladimír a Jedličková, Alice
Rok: 2012
ISBN: 9788072948482
NKP-CNB: cnb002456677
OCLC Number: (OCoLC)847728235
OKCZID: 112097479

Citace (dle ČSN ISO 690):
MACURA, Vladimír, ed. a JEDLIČKOVÁ, Alice, ed. Průvodce po světové literární teorii 20. století. Vyd. 1. Brno: Host, 2012. 839 s.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovnaAnotace

 

Rozšířené a přepracované vydání jedné z nejdůležitějších encyklopedických příruček humanitních věd. 103 hesel představuje vědecké koncepce, které ovlivnily myšlení o literatuře ve 20. století. Vybrána byla jak díla kanonická, ale stále diskutovaná a aktualizovaná, tak podnětné práce z posledních let, a to nejen z literární vědy, ale i lingvistiky, filozofie, mediálních studií či psychologie. Publikace chce být průvodcem všem zástupcům filologických oborů, ale také dalších humanitních a sociálních disciplín, protože literárněteoretické koncepty posledních desetiletí se v těchto oborech často staly zásadní inspirací metodologických posunů. Nad zpracováním hesel se sešel tým téměř padesáti odborníků. Každé heslo obsahuje podrobnou a komentovanou excerpci původního textu představujícího jedinečnou vědeckou koncepci. Zasazuje ho do nejširšího dobového kontextu, souvislostí metodologických a interdisciplinárních, postihuje rovněž historii daného vědeckého problému a další vývoj diskuse. Výklad doplňuje výběrová bibliografie tématu a medailon autora pojednávaného textu. Orientaci usnadňuje nejen jmenný rejstřík, ale také rejstřík klíčových slov a chronologická tabulka.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Srovname.cz
Zboží.cz
Československá bibliografická databáze
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (3.238.204...)