Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2287031 obálek a 576704 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Klub osamělých srdcí

Autor: Liselotte a Søren Hammerovi
Rok: 2014
ISBN: 9788072948758
NKP-CNB: cba001-0503494
OCLC Number: (OCoLC)880868224
OKCZID: 113409851

Citace (dle ČSN ISO 690):
HAMMER, Lotte. Klub osamělých srdcí. 1. vyd. Brno: Host, 2014. 405 s. Detektivní román.

Hodnocení: 3.9 / 5 (15 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Anotace

 

Vrchní kriminální komisař Konrad Simonsen se po infarktu vrací do kodaňského oddělení vražd. Všichni zde žijí vyšetřováním střelby ve škole, ale Simonsenovi je s­ ohledem na jeho zdraví přidělen bezvýznamný případ: přezkoumání smrti poštovního doručovatele Jørgena Kramera Nielsena, původně považované za nehodu. Při novém otevření případu se však zdá pravděpodobnější, že šlo o­ vraždu. Konrad Simonsen postupně získává další informace o ­Nielsenově životě a­ objeví souvislost s ­dávným případem mladé Angličanky Lucy. Než v ­roce 1969 zmizela, zřejmě pobývala se šesti dánskými studenty na chatě u­ moře. Setkání s­ Lucy ovlivnilo všechny členy Klubu osamělých srdcí, jak si studenti říkali, včetně Nielsena. Je na Konradu Simonsenovi, aby jejich dávné tajemství odhalil. Vyšetřování značně komplikuje nejen neochota bývalých členů klubu vracet se do minulosti, ale i­ to, že důležitý svědek, který by mohl objasnit mnohá tajemství Nielsenova života, je kněz vázaný zpovědním tajemstvím.  Liselotte a Søren Hammerovi jsou sourozenci. Liselotte je vystudovaná zdravotní sestra, pracovala v ­několika nemocnicích v ­Řecku, Německu, Grónsku a­ také na ropné plošině. Søren je vzděláním pedagog, učil matematiku, dánštinu a­ angličtinu. Po ohromném úspěchu prvních dvou dílů jejich kriminální řady s vrchním komisařem Konradem Simonsenem Bestie uvnitř  (2010, česky Host 2012) a­ Za všechno se platí (2010, česky Host 2013) se nyní věnují pouze psaní. Práva na jejich románovou sérii byla již prodána do více než dvaceti zemí. Třetí díl řady Klub osamělých srdcí vyšel v­ Dánsku v­ roce 2011, čtvrtý díl Dívka zĎáblova močálu připravujeme k ­českému vydání.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Srovname.cz
Flexibooks
Československá bibliografická databáze
eReading.cz


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.237.178...)