Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2323171 obálek a 585616 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Kritika čistého rozumu

Autor: Kant, Immanuel
Rok: 2001
ISBN: 9788072980352
NKP-CNB: cnb001036341
OCLC Number: (OCoLC)50340749
OKCZID: 110002896
Vydání: 1. vyd.

Citace (dle ČSN ISO 690):
KANT, Immanuel. Kritika čistého rozumu. Překlad Ivan CHVATÍK, překlad Jaromír LOUŽIL, překlad Jiří CHOTAŠ. 1. vyd. Praha: OIKOYMENH, 2001. 567 s. Knihovna novověké tradice a současnosti, sv. 36.

Hodnocení: 3.5 / 5 (2 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné po registraci)
Moravská zemská knihovna
Česká Digitální knihovna
Národní knihovna České republikyAnotace

 

Analýza matematického a přírodovědeckého poznání se stává východiskem pro hledání podmínek poznání metafyzického. Význam metafyziky v lidském poznání je nezpochybnitelný. Vědecké poznání se opírá o apriorní schopnosti rozumu, neboť má své kořeny v tzv. syntetických soudech a priori, které umožňuje aktivita rozumu. Vědu umožňuje pouze důkaz apriorní podmínky poznání: nemůže se tudíž nikdy zabývat realitou, nýbrž jejími jevy, formulovanými naší vlastní zkušeností a aktivitou rozumu. Vědecké poznání vytváří vlastní realitu... Toto východisko slouží k rozboru podstaty metafyzického poznání. Celá dosavadní metafyzika oceňovala realitu věcí o sobě, avšak Kant zdůrazňuje reálnou neprokazatelnost, jelikož představují pouhou syntézu rozumových aktivit. Metafyzika se proto musí stát kritikou úlohy rozumu.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát


Přidat komentář a hodnocení

Od: (3.227.0...)