Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2748769 obálek a 845552 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Alice Garrigue Masaryková: život ve stínu slavného otceAutor: Lovčí, Radovan
Rok: 2007
ISBN: 9788073081898
NKP-CNB: cnb001758161
OCLC Number: (OCoLC)228668781
OKCZID: 110014603

Citace (dle ČSN ISO 690):
LOVČÍ, Radovan. Alice Garrigue Masaryková: život ve stínu slavného otce. Vyd. 1. Praha: Univerzita Karlova v Praze, Filozofická fakulta ve vydavatelství Togga, 2007. 485 s. Opera Facultatis philosophicae Universitatis Carolinae Pragensis, vol. 3.

Hodnocení: 5.0 / 5 (5 hlasů)


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)
Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)Anotace

 

Nejstarší dcera prvního prezidenta ČSR Alice Masaryková je pro mnohé z nás osobou téměř neznámou. Leckdo ji možná pokládá "jen" za dceru slavného otce a jakýsi rodinný přívažek osobnosti T. G. Masaryka. Je však takové hodnocení oprávněné? Jak blízko, ši naopak daleko má k historické pravdě? Jaký byl vlastně skutečný život Alice Masarykové? Čím se tato žena blíže zabývala? Jaké byly její největší životní úspěchy a prohry? Jaký měla vztah ke svému slavnému otci a co si myslela o smrti svého neméně známého bratra Jana, čs. ministra zahraničí? Byla také publikačně a veřejně činná jako její otec a jaké měla v životě ambice? Na tyto a jiné otázky odpovídá monografie historika Radovana Lovčího, která vznikla na půdě Filozofické fakulty UK jako výsledek dlouholetého studia nejrůznějších archivních fondů i dobové literatury a tisku.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

NK Praha
Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Martinus
Amazon
Knihy.ABZ.cz
Srovname.cz
Zboží.cz
Můj antikvariát
1. Podzemní antikvariát
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)