Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2633367 obálek a 789872 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Mafie a zločinecké gangy: aktuální problémy vzniku, výskytu a působení zločineckých gangů a mafií a boj proti nimAutor: Němec, Miroslav
Rok: 2003
ISBN: 9788073170264
NKP-CNB: cnb001298768
OCLC Number: (OCoLC)56856467
OKCZID: 110014388

Citace (dle ČSN ISO 690):
NĚMEC, Miroslav. Mafie a zločinecké gangy: aktuální problémy vzniku, výskytu a působení zločineckých gangů a mafií a boj proti nim. Vyd. 1. Praha: Eurounion, 2003. 390 s.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovnaAnotace

 

Populárně-vědecká práce přináší vyčepávající pohled na mafii a ostatní klasické zločinecké gangy. Práce je rozdělena do tří částí. V první části autor přibližuje historii, vývoj a organizační strukturu čínské, japonské, italské, americké a ruské mafie. Ve zkratce též organizace v ostatním světě - vietnamské, nigerijské a kolumbijské zločinecké gangy. V druhé části jsou charakterizovány typy a formy trestné činnosti - obchod s drogami, se zbraněmi, prostituce, vydírání, ale i nové formy kriminality - počítačová kriminalita. Ve třetí části je popsána situace v České republice. Zdůrazněna je vysoká společenská nebezpečnost , nutnost prevence a tvrdé represe. Jsou charakterizovány orgány určené pro boj s organizovaným zločinem. Publikace je svým zpracováním určena nejen odborníkům z řad policistů, soudců a státních zástupců, ale laické veřejnosti. Autor je odborník z praxe, vrchní policejní rada, vysokoškolský pedagog se zkušenostmi ze zahraničních studijních pobytů a autor řady dalších prací z oboru kriminalistiky.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Můj antikvariát
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)