Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2612287 obálek a 777840 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Stručné dějiny každého z násISBN: 9788073356637
OKCZID: 128729203

Citace (dle ČSN ISO 690):
RUTHERFORD, Adam. Stručné dějiny každého z nás. Překlad Lucie MENCLÍKOVÁ. V českém jazyce vydání první. Voznice: Leda, 2021. 443 stran. Prameny.


Anotace

 

Britský genetik přiblížuje historii lidského rodu prostřednictvím genetiky.V první části se autor zaměřuje na dějiny lidstva od prvních hominidů až po dnešního Homo sapiens, jak nám je odhaluje analýza lidské DNA získané z fosilních nálezů a ze středověkých i současných lidských ostatků. Druhá část knihy je zaměřena na otázku, kým dnes vlastně jsme a co současný výzkum DNA odhaluje o rodinách, národech, rasách, o našem zdraví a psychologii, ba dokonce o celém našem osudu.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazePřidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)