Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2908352 obálek a 878396 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Epocha nároků : Amerika od šedesátých let : zákon o občanských právech a soumrak americké demokracieAutor: Christopher Caldwell, Aleš Valenta
ISBN: 9788073358075
OKCZID: 128916139

Citace (dle ČSN ISO 690):
CALDWELL, Christopher. Epocha nároků: Amerika od šedesátých let : zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie. Překlad Aleš VALENTA. V nakladatelství Leda vydání první. Voznice: Leda, 2022. 527 stran. Agora.


Anotace

 

Tato kniha sleduje původ a obsah zákona o občanských právech z roku 1964 a jeho důsledky.Norma, jejímž prvotním účelem bylo zrovnoprávnit černochy na jihu Spojených států, přinesla osudný odvrat od principu svobody. Vyplynula z ní neblaze proslulá afirmativní akce a nakonec i ideologie politické korektnosti.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)