Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2437844 obálek a 679390 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Malé dějiny sportu, aneb, O sportech našich předků--: sportování ve znamení býčích rohů, jak to vypadalo v Olympii, gladiátorské hry, artušovské hry, lov jako sport, rodí se fotbal, hry gentlemanů, moderní olympijské hry

Autor: Sommer, Jiří
Rok: 2003
ISBN: 9788073361167
NKP-CNB: cnb001304491
OCLC Number: (OCoLC)85095960
OKCZID: 110014920

Citace (dle ČSN ISO 690):
SOMMER, Jiří. Malé dějiny sportu, aneb, O sportech našich předků--: sportování ve znamení býčích rohů, jak to vypadalo v Olympii, gladiátorské hry, artušovské hry, lov jako sport, rodí se fotbal, hry gentlemanů, moderní olympijské hry. Vyd. 1. [Olomouc]: Fontána, 2003. 273 s.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovnaAnotace

 

Kniha nabízí neotřelý pohled na dějiny sportu a proměny jeho funkcí v dějinách. Nejprve se přeneseme do kolébky sportu, do Mezopotámie a seznámíme se s okolnostmi, za kterých se fyzické aktivity začaly rozvíjet. Následují kapitoly o sportování v Egyptě, rozsáhlé informace o počátcích sportu v Řecku, o vzniku starověkých olympijských her, jejich atmosféře a pořadatelích. Nechybí ani kapitoly o Římě a jeho tolik oblíbených gladiátorských hrách. Epochu středověku zastupují rytířské turnaje, artušovské hry či sportovní hry provozované ve venkovském prostředí; samostatná kapitola je věnována středověkému sportování v českých zemích. Novověk je charakterizován vznikem nových sportů, například boxem, šermem, dostihy, ragby, cyklistikou či moderním basketbalem. Kniha je ukončena kapitolami o moderních olympijských hrách a jejich zimní verzí. Publikace jistě potěší každého milovníka sportu a historie.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Knihy.ABZ.cz
Městská knihovna v Praze
Srovname.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (3.227.235...)