Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2631169 obálek a 788798 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Mrazivé světloAutor: Yrsa Sigurðardóttir
Rok: 2008
ISBN: 9788073591601
NKP-CNB: cnb001821600
OCLC Number: (OCoLC)276817676
OKCZID: 110468146
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
Mrazivé světlo. Vyd. 1. V Praze: Metafora, 2008. 400 s.

Hodnocení: 3.8 / 5 (58 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovnaAnotace

 

Když advokátce Tóře zavolá její kamarád Jónas, pomyslí si, že si z ní tropí žerty. V ezotericky zaměřeném hotelu, který vybudoval na pozemcích dvou starých statků, prý straší. Tóra sice na ducha nevěří, ale mrtvole místní architektky nalezené na pláži uvěřit musí. Vyšetřování jde ztěžka, zvlášť proto, že některá vlákna prorůstají hluboko do minulosti. Co se to vlastně před lety odehrálo? Kdo je tajemná Kristín, která jako by nikdy neexistovala? Když se do všeho zaplete jeden letitý a jeden ambiciózní politik, zohavený mladý muž na vozíku a náznaky čísi nacistické minulosti, je toho právě dost, aby to všem pořádně zamotalo hlavu. Větrné islandské pobřeží, kde se náš příběh odehrává, je dokonalou kulisou pro dávnou legendu o lásce, smrti a tajemství sahajících až do našich časů...

Zdroj anotace: SKAT - Souborný katalogDostupné zdroje

Knihy.ABZ.cz
Československá bibliografická databáze
1. Podzemní antikvariát
Databázeknih.cz


Komentáře

Další díl z řady vynikajících detektivních příběhu s hlavní hrdinkou advokátkou Tórou mě zatím zaujal nejvíce. Yrsa jako vždy mistrně vystavěla zápletku příběhu, z které vás hned od začátku mrazí v zádech. Advokátka Tóra přijiždí na místo bývalých starých statků, které pomáhala zakoupit příteli Jónasovi, který jednu z budov přebudoval na hotel. Důvodem jejího příjezdu je skutečnost, že v hotelu prý straší. Tóra sice na duchy nevěří a zpočátku ani na vyprávění místních o podivém pláči dětských duší, ale po nálezu mrtvoly přece jen získá pocit, že všechno není v pořádku a pustí se do vyšetřování, které ji nakonec zavede do hluboké a velice smutné minulosti. Překvapující je především odhalení samotného vraha v závěru knihy i perfekně zvládnuté rozzuzlení hodně zamotaného příběhu.
31.03.2012    Zdroj: SKAT - Souborný katalog


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)