Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2200105 obálek a 554569 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Mrs. Poe | Cullenová Lynn

Autor: Lynn Cullenová
Rok: 2015
ISBN: 9788073594343
NKP-CNB: cz
OKCZID: 115622050

Citace (dle ČSN ISO 690):
CULLEN, Lynn. Mrs. Poe. Vyd. 1. V Praze: Metafora, 2015, 372 s. ISBN 978-80-7359-434-3.

Hodnocení: 4.2 / 5 (13 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Anotace

 

Literární fikce na historickém pozadí. Co všechno stálo v pozadí vztahu básnířky Osgoodové s E. A. Poem? Autorka na kostře ověřených faktů stvořila historicky poučený sugestivní příběh o tom, jak zničující může být láska - a jak to možná mohlo být... Příběh sledujeme očima básnířky Frances Osgoodové, a spolu s ní se ocitáme v New Yorku roku 1845 krátce poté, co vyšla báseň A.E. Poea "Havran". Frances nacházíme v situaci, kdy ji opustil manžel a kdy se snaží literárně prosadit i proto, že tuší, že se možná brzy bude muset živit sama i se svými dvěma dětmi. New York je však uchvácen "Havranem" a Poem, který je právě vyšlou hvězdou společnosti a nikdo nic jiného právě číst nechce. Frances se s Poem seznámí na literárním salonu, spřátelí se, ze vzájemných sympatií se rychle vyvine oboustranný vášnivý a zničující vztah... Spisovatel Frances seznámí se svou o mnoho let mladší, tehdy dvaadvacetiletou ženou, která má tuberkulózu a Frances se tak stává její důvěrnicí - i rivalkou. Mladá a zdánlivě dětinská paní Poeová bojuje s tuberkulózou - ale nyní i o svého muže, jehož se nechce za žádnou cenu vzdát. Dokáže být při tom netušeně manipulativní. Frances se nedokáže bránit ani zničujícímu veřejnému mínění, když jejich láska vyjde najevo. Ocitá se na nebezpečném území a brzy zjistí, že nejde jen o pověst, ale přímo o život a že podvést paní Poeovou je stejně těžké, jako podvést smrt... Přátelství obou spisovatelů a skandály, které toto přátelství doprovázely, jsou historickým faktem, o všech důsledcích tohoto vztahu však existují pouze dohady. Autorka na základě těchto faktů i dohadů vytvořila čtivý a napínavý příběh, životopisnou fikci a zároveň děsuplný příběh s pravou "poeovskou" atmosférou. (Přičemž reálný život všech protagonistů byl nakonec ještě tragičtější: všichni , včetně všech Francesiných dětí, zemřeli v průběhu tří let poté, kdy se uzavírá děj románu...) 1. vydání, přeložil Zdík Dušek.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Zboží.cz
Československá bibliografická databáze
eReading.cz
GRADA Publishing, a.s.
1. Podzemní antikvariát


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.92.74...)