Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2920505 obálek a 884738 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Zákon pěti klasůAutor: Martin Mahdal, Markéta Adamcová
ISBN: 9788073766498
OKCZID: 128853639

Citace (dle ČSN ISO 690):
MAHDAL, Martin. Zákon pěti klasů. Vydání první. Praha: Olympia, 2022. 193 stran.


Anotace

 

Konflikt na Ukrajině má, jako každý politický a válečný konflikt, mnoho rovin a hlubší historické kořeny. Hlavním tématem knihy je uměle vyvolaný hladomor, který na Ukrajině propukl ve 30. letech minulého století poté, co Sovětský svaz připojil Ukrajinu ke svému území a zavedl zde bolševický režim. Jedním z výsledků bylo i tak zvané „rozkulačení“, tedy zlikvidování soukromého vlastnictví půdy a snaha o vytvoření centralizovaného zemědělství. Na Ukrajině tento proces přerostl v šílenství a teror. Přišel i "zákon pěti klasů" - u koho se našlo pět klasů obilí, byl zatčen. Tisíce lidí skončilo ve vězeních, další tisíce zmizely díky sovětským bezpečnostním složkám. A ještě víc Ukrajinců zemřelo hladem. Kniha Zákon pěti klasů vychází ze scénáře ke stejnojmennému neuveřejněnému televiznímu dokumentu, který autoři připravovali už několik let před vypuknutím války na Ukrajině.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)