Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2387920 obálek a 594436 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Cesta k pravdě: vlastní životopis

Autor: Wałęsa, Lech
Rok: 2011
ISBN: 9788073912512
NKP-CNB: cnb002198875
OCLC Number: (OCoLC)746837699
OKCZID: 110931305

Citace (dle ČSN ISO 690):
WAŁĘSA, Lech. Cesta k pravdě: vlastní životopis. V Praze: Slovart, 2011. 520 s.

Hodnocení: 4.0 / 5 (1 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Digitální objekty

Česká Digitální knihovna
Národní knihovna České republiky
Moravská zemská knihovnaAnotace

 

Autor : Lech Wałęsa, Cesta k pravdě je vlastní životopis polského politika, aktivisty za lidská práva a prezidenta Polské republiky. Lech Walesa popisuje na pomezí literatury faktu a vyprávění celé spektrum událostí, které změnily tvář Polska a kterých se sám zúčastnil. Lech Walesa je především známý jako představitel odborového hnutí Solidarita v gdaňských loděnicích. Nezávislé samosprávné odbory znamenaly nejsilnější centrum odporu proti komunistickému režimu v zemi. Od roku 1980 stojí Walesa v čele protestů. Spolu s odborníky z řad demokratické opozice vypracovali seznam požadavků, jako například volné soboty nebo výstavbu bytů. Součástí petice byly politické body – právo na stávku, omezení cenzury a propuštění politických vězňů. Není překvapením, že byl vyhozen z práce a vězněn. Hnutí Solidarita nepřímo zahájilo rozpad východního bloku. V roce 1990 zvítězil v prezidentských volbách, stal se prezidentem nekomunistického Polska a mohl začít s realizací přeměny země. Lech Walesa je věřící katolík, se svou celoživotní láskou Danutou má osm dětí. Byla mu udělena Nobelova cena za mír.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

NK Praha
Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Knihy.ABZ.cz
Srovname.cz
Zboží.cz
Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát


Přidat komentář a hodnocení

Od: (34.236.187...)