Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2889774 obálek a 872473 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Wikipedie: průvodce na cestě za informacemiAutor: Brož, Petr
Rok: 2010
ISBN: 9788074020629
NKP-CNB: cnb002148529
OCLC Number: (OCoLC)730406165
OKCZID: 110743087
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
Wikipedie: průvodce na cestě za informacemi. Vyd. 1. [Kralice na Hané]: Computer Media, 2010. 136 s.

Hodnocení: 4.3 / 5 (7 hlasů)


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)
Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)Anotace

 

Mezinárodní internetová encyklopedie WIKIPEDIE je unikátní internetový projekt, pomocí kterého mají lidé zcela zdarma přístup k informacím. Veškeré informace jsou poskytovány zadarmo, velká komunita lidí do encyklopedie přispívá a zcela dobrovolně se o informace stará a spravuje je bez nároku na jakékoliv ohodnocení. Za Wikipedií se neschovává pouze samotný výklad nejrůznějších hesel, je to obrovská bezplatná databanka obrázků, zvuků a multimédií a citátů. Mezi další významné projekty patří zpravodajské portály, výkladové a překladové slovníky mnoha jazyků, portály zaměřené na přírodovědné i humanitní obory a mnoho dalšího. Tato kniha vysvětlí, jak Wikipedii co nejefektivněji využívat. Představí všechny její služby, poskytne náměty na její použití v nejrůznějších oblastech a seznámí se způsoby přebírání a publikování informací z Wikipedie. V knize nechybí ani tipy a triky při práci s Wikipedií. Kniha je určena i těm, kteří chtějí Wikipedii rozšiřovat a vkládat do ní informace. Popisuje způsoby editace článků, objasní, jak zjistit historii editací, jak probíhá schvalování sporných příspěvků a mnoho dalšího.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

NK Praha
Knihy.ABZ.cz
Městská knihovna v Praze
Srovname.cz
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)