Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3150311 obálek a 950589 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

V erbu lvice : román o Zdislavě z Lemberka

Autor: Alena Vrbová
Rok: 2015
ISBN: 9788074072451
NKP-CNB: cnb002694976
OKCZID: 122566909

Knihovny.cz    Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz

Citace (dle ČSN ISO 690):
VRBOVÁ, Alena. V erbu lvice: román o Zdislavě z Lemberka. Vydání čtvrté, v Garamondu první. Praha: Garamond, 2015. 246 stran.

Hodnocení: 4.2 / 5 (137 hlasů)


Další vydání

Vyd. 4. Rok vydání: 1994



Anotace

Historický román o ušlechtilé paní Zdislavě z Křižanova, manželce Václavova bojovníka a diplomata Havla z Lemberka, o níž legendy hovoří jako o milosrdné ženě nadané léčitelskými schopnostmi, která svůj život zasvětila nemocným a trpícím v době bojů o trůn mezi Václavem I. a jeho synem Přemyslem Otakarem II. V první polovině 13. století po vzoru Anežky, sestry Václava I., založila i Zdislava na Lemberku "špitál", vzdala se výsad a pohodlí šlechtického stavu a poslední léta svého krátkého života (zemřela třicetiletá) věnovala všechny své síly léčitelské práci. V roce 1994 natočil podle této knihy režisér Ludvík Ráža stejnojemnný film s Milenou Steinmaslovou v roli Zdislavy.


Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení