Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2213336 obálek a 558967 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Lucemburkové

Rok: 2012
ISBN: 9788074220937
NKP-CNB: cnb002426749
OCLC Number: (OCoLC)827261031
OKCZID: 111651139

Citace (dle ČSN ISO 690):
Lucemburkové: česká koruna uprostřed Evropy. Vyd. 1. Praha: Nakladatelství Lidové noviny, 2012. 929 s.

Hodnocení: 4.8 / 5 (6 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna
Národní knihovna České republikyAnotace

 

Lucemburkové aneb Česká koruna uprostřed Evropy je výpravná publikace o panovnických rodinách v Českých zemích. Tématicky navazuje na předchozí titul z této řady Přemyslovci . Obsahem knihy Lucemburkové je období cca sto třiceti let, kdy se na českém trůně střídali členové panovnické rodiny Lucemburků. Byli celkem čtyři: Jan Lucemburský, Karel  IV., Václav IV. a Zikmund. Jan Lucemburský získal český trůn po sňatku s Eliškou Přemyslovnou a počátek jeho vlády provázely bouřlivé neshody s českou šlechtou. Jeho syn byl původně pokřtěn Václav, ale poté, co ho po roztržce s jeho matkou odvezl do Francie, kde byl v sedmi letech biřmován, přijal jméno Karel. Karel IV. vystudoval v Paříži svobodná umění a cizí jazyky. Od prvopočátku měl pro korunu všechny předpoklady. Byl nejen potomkem dvou významných rodů, ale také díky výborným vztahům s papežem Klimentem VI. byl také kandidátem papežské kurie na hodnost římskoněmeckého panovníka. Nejprve byl zvolen římským králem, po smrti Jana Lucemburského získal českou korunu a když zemřel císař Ludvík Bavor, stal se Karel IV. panovníkem i římskoněmecké říše. Jeho syn Václav IV. jako panovník nedosáhl kvalit svého otce a po jeho smrti postupně o moc přišel. Jako další usedl na český trůn jeho bratr Zikmund Lucemburský, který byl zván posledním císařem středověku.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Srovname.cz
Zboží.cz
Československá bibliografická databáze


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (34.236.245...)