Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2541481 obálek a 736476 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

SpodobyAutor: Dominik Bárt
Rok: 2021
ISBN: 9788074434235
NKP-CNB: cnb003366998
OKCZID: 128716994

Hodnocení: 3.5 / 5 (2 hlasů)


Anotace

 

Básnická prvotina studenta bohemistiky je nevšedním pokusem undergroundově založeného tvůrce zachytit kaleidoskop reálného života s ryzí otevřeností i s pochopením a hlubokým procítěním popisovaných prožitků. Poezii zdobí kde co. Málokdo v ní však hledá poctivost. A protože Dominik Bárt píše poctivě, je na světě o něco méně opuštěnosti. Pracuje se slovy, nikoliv jen s pocity a emocemi. Po čertech ďáblech hledat prameny, "jako by hluchý kladl prsty na flétnu". Bárt se vyhýbá zhovadilé popisnosti, jíž by jeho underground dýchal kyselostí ostravského piva a kýchal bohémskou nakvašeností Brna. Důležitější je, co se neopakuje, střízlivost ve světě, kde poezie nasedá do vlaků, které neřídí grafikon dopravy, a kde se současná básnická generace "stala nezávislou na poezii". Bártovy verše střeží tajemství prožitků, deníkových iniciací a pozorování, nenesou ale jmenovky na zvoncích, cosi suchého a nezamilovaného tam praská, když "z prostoru vybírá prostotu".

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (3.215.79...)