Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2749365 obálek a 845773 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Brno, ty město mých snůAutor: Arnošt Goldflam, Oto-Antonín Goldflam
ISBN: 9788074434655
NKP-CNB: cnb003473786
OKCZID: 128940022

Citace (dle ČSN ISO 690):
GOLDFLAM, Arnošt. Brno, ty město mých snů. Ilustrace Oto-Antonín GOLDFLAM. Vydání první. Brno: Větrné mlýny, 2022. 158 stran.


Anotace

 

V novele z velké části autobiografické píše Arnošt Goldflam o svém dětství, dospívání i létech dospělosti v Brně."Dětství, roky dospívání i většinu dospělého života jsem prožil v Brně. A i když už nějakých šestnáct let bydlím v Praze, zůstalo Brno v mém srdci a ke každému místu, které tam znám a kde jsem něco zažil a měl známé, se váže nějaká historka, zážitek, sen... Všechno se mi vrylo tak hluboko do paměti, že to snad ani nejde vymazat. A tak jsem musel to, na co se pamatuju, ve své mysli přetavit a volně sepsat. Vznikla z toho tato novela, ve které parafrázuju, co jsem zažil i vymyslel. Do událostí pravdivých i nepravdivých, historek i snění vstupují brněnské postavy a figurky, známé i neznámé. Toto prostředí je kulisou pro život dospívajícího muže, kterým jsem taky trochu býval. Děkuji, že v tomto příběhu společně s hlavním hrdinou projdete nejen Brnem, ale zčásti také mým životem." Arnošt Goldflam.

Zdroj anotace: NKPPřidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)