Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2906712 obálek a 877379 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Mentoring jako metodická podpora vzdělávání učitelů



Rok: 2015
ISBN: 9788074544576
OKCZID: 119085559

Citace (dle ČSN ISO 690):
HRBÁČKOVÁ, Karla, Eliška SUCHÁNKOVÁ, Jana LUKÁŠOVÁ a Diana DUHÁROVÁ. Mentoring jako metodická podpora vzdělávání učitelů. Vydání první. Ve Zlíně: Univerzita Tomáše Bati, nakladatelství s vědeckou redakcí, 2014, 94 s. ISBN 978-80-7454-457-6.


Anotace

 

Přelom století přinesl řadu změn v oblasti technologické, ekonomické, politické, kulturní i sociální. Tyto změny se promítají i do oblasti vzdělávání. Vedle získávání znalostí se klade čím dál větší důraz na osvojování dovedností, schopností, postojů a hodnot takových, aby se člověk dokázal v rychle se měnícím světě zorientovat, využít vlastní potenciál a pracovat na svém rozvoji. Ve vzdělávací politice se začalo hovořit o pojmu „celoživotní učení“ (příp. „celoživotní vzdělávání“, angl. „lifelong learning“), který představuje „zásadní koncepční změnu v pojetí vzdělávání a jeho organizačního principu. Všechny možnosti učení - ať už v tradičních vzdělávacích institucích v rámci vzdělávacího systému či mimo ně - jsou chápány jako jediný propojený celek, který dovoluje rozmanité a četné přechody mezi vzděláváním a zaměstnáním a který umožňuje získávat stejné kvalifikace a kompetence různými cestami a kdykoli během života“ (Palán, 2006, s. 25, 26). Klíčové kompetence jsou pod záštitou Evropské unie (EU) definovány jako „přenosný a univerzálně použitelný soubor vědomostí, dovedností a postojů, které potřebuje každý jedinec pro své osobní naplnění a rozvoj, pro zapojení se do společnosti a úspěšnou zaměstnatelnost“ (European Commission, 2003 cit. podle Klíčové kompetence, 2005). Do Evropského referenčního rámce jsou zahrnuty v podobě osmi schopností, tj. klíčových kompetencí pro celoživotní učení (Doporučení Evropského parlamentu a Rady EU ze dne 18. 12. 2006 o klíčových kompetencích pro celoživotní učení (2006/962/ES), 2006).

Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz



Dostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)