Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2103480 obálek a 520695 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Arménské knižní umění v průběhu staletí / The Art of The Armenian Book through the Ages

Rok: 2016
ISBN: 9788074652226
NKP-CNB: cnb002841238
OKCZID: 127530956

Citace (dle ČSN ISO 690):
UTIDJIAN, Haig. The art of the Armenian book through the ages: they who imbibed the effusions of the Spirit = Haj grkharuestẹ dareru ẹndmēǧēn : orkh zcorans Hogwojn arbin = Arménské knižní umění v průběhu staletí : ti, kdož pili z toků Ducha. Přelo
Zdroj: Národní knihovna České Republiky


Anotace

 

Předkládaný katalog Arménské knižní umění v průběhu staletí „Ti, kdo pili z toků Ducha“ vychází při příležitosti stejnojmenné výstavy, která se uskuteční v Národní knihovně České republiky od 11. do 25. října 2016. Kniha obsahuje fotografie a popisky (ve třech jazycích angličtině, arménštině a češtině) sedmdesáti pěti manuskriptů a tisků, které vybral a okomentoval Haig Utidjian. Důraz je kladen na rané tisky, mj. vynikající editiones principes arménské Bible, Hymnáře a jiných liturgických knih. Zvláštního prostoru se dostalo dílům sv. Řehoře z Nareku a arménské církevní hudbě. Autor se zaměřil na představení typických rysů této tvorby, jež spočívá v jednotném propojování nejlepších dobových trendů evropské knižní ilustrace s prvky arménské tradice rukopisných iluminací.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Československá bibliografická databáze


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.229.118...)