Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2892436 obálek a 873661 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Kybernemoc!: jak nám digitalizovaný život ničí zdraví



Autor: Spitzer, Manfred a Kratochvílová, Iva
Rok: 2016
ISBN: 9788074917929
NKP-CNB: cnb002842301
OCLC Number: (OCoLC)965747813
OKCZID: 127534636

Citace (dle ČSN ISO 690):
SPITZER, Manfred. Kybernemoc!: jak nám digitalizovaný život ničí zdraví. Překlad Iva KRATOCHVÍLOVÁ. První vydání. Brno: Host - vydavatelství, s.r.o., 2016. 388 stran.

Hodnocení: 4.0 / 5 (43 hlasů)


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)
Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě (dostupné pouze v této knihovně)
Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)



Anotace

 

Digitalizace všedních dnů narůstá — a má fatální následky. Když digitálním médiím přenecháme kontrolu nad všemi oblastmi života, když dlouhé hodiny hrajeme online hry a ztrácíme se na sociálních sítích, stávají se z nás kybernemocní lidé. K následkům tohoto stavu patří stres, nadváha, deprese i poruchy spánku a soustředění. U dětí se špatně vyvíjí motorika, jazyk i schopnost empatie. Manfred Spitzer na základě nejnovějších vědeckých výzkumů ukazuje, do jaké míry tento trend ohrožuje naše zdraví. Ve své knize informuje čtenáře o rychle se šířících civilizačních chorobách, varuje před zdravotními riziky digitální techniky a vysvětluje, jak se před nimi můžeme chránit. ----- Když digitálním médiím dovolíme, aby převzala kontrolu nad našimi životy, dostaneme kybernemoc… Manfred Spitzer nám ukazuje, jak se před ní můžeme chránit. - Medical Tribune   Příbalový leták k digitální revoluci. - MIT Technology Review   Neurovědec Manfred Spitzer v Kybernemoci znovu varuje před jedovatostí digitalizace, která nás všechny zabíjí. - Radio-Meilensteine.de   Vřele doporučujeme. Srozumitelně napsaná kniha plná poznatků, které obohatí naše všední dny a které nás a naše děti mohou ochránit před vážnými zdravotními problémy. - Salve     Manfred Spitzer (nar. 1958) vystudoval medicínu, psychologii a filozofii. Nakonec se zaměřil na obor psychiatrie. Dvakrát působil jako hostující profesor na Harvardu. Vede univerzitní psychiatrickou kliniku v Ulmu a Centrum pro výzkum učení a neurologie. Je autorem řady knih, mimo jiné i bestselleru Lernen: Gehirnforschung und die Schule des Lebens (Učení: Výzkum mozku a škola života, 2002) a Vorsicht Bildschirm! Elektronische Medien, Gehirnentwicklung, Gesundheit und Gesellschaft (Pozor, obrazovka! Elektronická média, vývoj mozku, zdraví a společnost, 2005). Na stanici BR-alpha každý týden moderuje vlastní pořad Geist & Gehirn. Manfred Spitzer je jedním z nejvýznamnějších německých badatelů v oblasti neurovědy, který dokáže zprostředkovat vědecké výsledky přístupnou a názornou formou. Mimořádný ohlas v Německu a anglosaském světě vzbudila jeho kniha Digitální demence (2012; česky Host 2014), jíž se prodalo přes 260 000 výtisků, několik měsíců se držela na první příčce bestsellerů týdeníku Der Spiegel a práva na vydání byla prodána zatím do patnácti zemí. Autorovou nejnovější knihou je Kybernemoc! (2015).

Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz



Dostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Flexibooks
eReading.cz
1. Podzemní antikvariát
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)