Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2541481 obálek a 736476 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Rozmarné povídkyAutor: Honoré de Balzac
ISBN: 9788074973802
NKP-CNB: cnb003407717
OKCZID: 128777044


Anotace

 

Sbírka humorně laděných povídek klasika francouzského realismu.V jedenácti krátkých povídkách se klasik francouzské literatury 19. století představuje z méně vážné stránky. Povídky navazují na styl košilatých příběhů s nenápadným morálním ponaučením, znovuobjevených evropskou renesancí a pěstovaných i v době Balzacově. I pařížský "dělník pera" sepsal řadu takových povídek jako jakési záměrné cvičení tohoto populárního žánru. S humorem, rozverností a půvabnými metaforami vypráví příběhy vychytralých milenců, podvedených manželů či úzkostných panen, jež nakonec radostně podléhají rafinovaným svodům. Autor Otce Goriota, Lesku a bídy kurtizán a dalších tragických děl dokazuje, že ani jemu nebyl cizí rozmarný lechtivý humor, zároveň si ale ani na této půdě neváhá rýpnout do lakomců, marnivců, pyšných hlupáků obojího pohlaví a dalších figurek z panoptika lidských slabostí a hříchů.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazePřidat komentář a hodnocení

Od: (3.215.79...)