Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2552360 obálek a 741376 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Řeka časuAutor: Beverly Swerlingová
Rok: 2016
ISBN: 9788075076311
NKP-CNB: cnb002834797
OKCZID: 127523066

Citace (dle ČSN ISO 690):
SWERLING, Beverly. Řeka času. První vydání v českém jazyce. Přeložil Jitka FIALOVÁ. Praha: BB/art, 2016, 349 s. ISBN 978-80-7507-631-1.

Hodnocení: 3.2 / 5 (5 hlasů)


Anotace

 

Román téměř detektivní potěší fanoušky napínavé četby i historické prózy. A nechybí v něm ani romantika.  Příběh Řeky času se souběžně odehrává ve dvou stoletích, šestnáctém a jedenadvacátém; mnich a historička, oba sužovaní láskou a obavami, se v něm setkávají „jako v zrcadle, jen v hádance“, zatímco se každý řítí vstříc vlastnímu osudu, a ačkoli je dělí pět set let, jejich životním drahám hrozí střet.     „… čas je jako řeka, která se vine krajinou. Když po ní plujeme, obvykle vidíme jen svůj rovný úsek, ne to, co je za zatáčkou…“   Strhující mysteriózní román, v němž se dramaticky proplétají dvě dějové linie oddělené od sebe několika staletími: osudy hříšného mnicha a tajného žida z bouřlivých časů tudorovské Anglie s příběhem americké historičky Annie, která v dnešním Londýně pro židovský nadační fond hledá drahocenné rituální předměty původem ze starověkého chrámu v Jeruzalémě. Bývalá alkoholička v tomto úkolu vidí životní šanci vrátit se mezi uznávané vědce. Třebaže se jí v pronajatém bytě zjevuje duch – kartuziánský mnich, jenž se jí snaží něco sdělit – a hrozí jí neznámé nebezpečí, pátrání nevzdává. Její naděje na úspěch ještě vzrostou, když jí začne pomáhat sympatický a oblíbený moderátor televizní show, jenž – a to je další ze záhad – jako by mnichovi z oka vypadl. Důležité stopy vydávají různé archivy, včetně Britského muzea, avšak klíčovým vodítkem se kupodivu stane jedinečná nástěnná kresba v jejím bytě, kde mezi spoustou detailně zobrazených městských výjevů najdou tajemnou šifru právě včas, aby se mohli pokusit zabránit teroristickému útoku…    Beverly Swerlingová, americká autorka několika úspěšných knih, si české čtenáře již získala především několikadílnou ságou z dějin New Yorku.     Beverly Swerlingová je autorkou kritikou i čtenáři ceněných románů Plantáž Shadowbrook, Město snů, Město slávy, Město naděje či Město rozkvětu, které česky vydalo nakladatelství BB/art.  Nějaký čas působila jako novinářka na volné noze. Nyní je spisovatelkou, poradkyní jiných spisovatelů a amatérskou historičkou.  Narodila se za druhé světové války v Bostonu, jako dospělá strávila celou řadu let v Evropě, teď žije s manželem v New Yorku. Více se dozvíte na www.beverlyswerling.com.  

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Československá bibliografická databáze
eReading.cz
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)