Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2875546 obálek a 866082 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

DarwinAutor: Fabio Bono, Christian Clot
Rok: 2023
ISBN: 9788075089243
OKCZID: 129140549


Anotace

 

Kdy  Charles  Darwin  vyvinul  svou  teorii  o  původu  druhů?  Existují  názory,  že  pevné  základy  evoluční  teorie  položil  během  pětileté  plavby kolem světa. Jiní se naopak domnívají, že se z expedice vrátil, aniž o těchto věcech vůbec přemýšlel, a k rozvinutí evoluční teorie ho přivedl až letitý výzkum rozsáhlé sbírky v jeho domě v Downu. Pravděpodobnější však je, že to byl celý jeho život a zkušenosti nabyté nejen  během  plavby  kolem  světa,  které  mu  umožnily  zpochybnit  do té doby „nevyvratitelné“ společenské představy a vyvolat jednu z nejdůležitějších vědeckých revolucí všech dob... Obraz života Charlese Darwina, o němž tento komiks vypráví, vychází ze zápisků samotného Darwina a jeho blízkých, avšak přesto zůstává vizí autora těchto řádků. Čtenář se zde může seznámit s některými fakty o plavbě lodi Beagle, na které mladý Charles cestoval kolem světa, a o životě vědce až do vydání jeho stěžejního díla O původu druhů. Další informace naleznete ve výběrové bibliografii na konci komiksu. Nepřehlédněte ani první díl komiksu. Kdyby nebylo objevitelů, mapy světa by dnes vypadaly úplně jinak. Ale co o těchto mužích a ženách, kteří předešli svou dobu, vlastně víme? Popravdě řečeno si toho historie zapamatovala jen málo. S řadou EXPLORA se stanete členy výprav těchto fascinujících osobností, které byly odhodlané překonat všechny myslitelné překážky s jediným cílem: splnit si své sny… a vlastně i ty naše!


Dostupné zdroje

KNIHCENTRUM.cz
TeamLibrary.cz
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)