Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2875546 obálek a 866082 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Theseus a MinotaurusAutor: Clotilde Bruneau, Mauro De Luca, Luc Ferry
Rok: 2023
ISBN: 9788075089267
OKCZID: 129140553


Anotace

 

Vstupte s tímto komiksem do spletitých chodeb řeckých mýtů a nahlédněte do života statečného Thésea. Z jeho dětství v Troizéně vyvstane nečekaná pravda – Théseus není pouze synem boha Poseidona, ale také athénského krále Aigea. Jeho setkání s pozemským otcem však odhalí temný stín krétského krále Minoa, který vyžaduje oběť každých devět let, aby uklidnil hrozící hněv Dia. Théseus se rozhodne zlomit tento strašlivý cyklus a vstoupit do labyrintu, kde se střetne s hrůzným Minotaurem a bude se muset postavit výzvě, jež může zachránit jeho království. Tato úchvatná kniha vás provede nejen epickými příběhy, ale i moudrostmi, které se skrývají v těchto starodávných legendách. Přestože se zdá, že příběh hrdiny Thesea patří spíše k pohádkám, historické záznamy od Plutarcha, Apollodora a dalších nám přinášejí realitu spojenou s mýtem. Doprovázejte Thesea na jeho hledání spravedlnosti a hlubšího smyslu života, který se odráží v těchto příbězích. Filozofické prvky, jež komiks provázejí, nám nabízejí pohled na hledání rovnováhy se světem, stejně jako to činili hrdinové antických legend. Mytologický komiks vám otevře dveře do světa, kde realita splývá s fantazií a není divu, že tyto dávné příběhy nás oslovují i v dnešní době. Připravte se na nezapomenutelný komiksový zážitek, který vás zavede do srdce řeckých mýtů a osvětlí jejich věčnou poutavost.


Dostupné zdroje

KNIHCENTRUM.cz
TeamLibrary.cz
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)