Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2875565 obálek a 866082 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Komety : atlas velkých vlasaticAutor: Sarah Zambello, Susy Zanella, Marta Hanušovská
Rok: 2023
ISBN: 9788075089281
NKP-CNB: cnb003576567
OKCZID: 129165075


Anotace

 

Průvodce po fascinujícím světě tajemných vesmírných jevů zvaných komety. Společně se vydáme na cestu časem i vesmírem a prozkoumáme, jak komety vznikají, proč se některé z nich objevují pravidelně a co mají společného s padajícími hvězdami. Náš atlas začíná rokem 1471 a končí ve 21. století. Kniha vznikla ve spolupráci s Národním astrofyzikálním ústavem – observatoří Capodimonte v Neapoli. Přidej se k nám a objevuj vesmírné tajemství komet! Na co myslíš, když pozoruješ hvězdnou oblohu? Dokážeš rozeznat kometu? Komety jako tajemné „vlasatice“ odpradávna křižují vesmír a podněcují lidskou zvědavost i fantazii. Vydej se s námi na cestu vesmírem i časem za velkými kometami, které pravidelně ozařují oblohu a uchvacují jak vědce, tak umělce. Jak komety vznikají, proč se některé vracejí a jiné ne? Co mají společného s padajícími hvězdami? Lze je slyšet? A které jsou ty nejslavnější? Náš atlas začíná rokem 1471 a končí ve 21. století. Nemůže v něm pochopitelně chybět Halleyova kometa, zaznamenaná v Číně už roku 240 př. n. l.  


Dostupné zdroje

KNIHCENTRUM.cz
TeamLibrary.cz
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)