Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2875565 obálek a 866082 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Vlny : atlas pohybu mořeAutor: Sarah Zambello, Susy Zanella, Ludmila Rozbořilová
Rok: 2023
ISBN: 9788075089298
NKP-CNB: cnb003576566
OKCZID: 129165074


Anotace

 

Kniha je bránou do světa vodního dobrodružství, umění a inspirace. Rozluštěte tajemství mořských proudů a střídání přílivu a odlivu. Poznáte mořský svět z originální perspektivy a zjistíte o vlnách naprosto vše. Nechte se unést do mořského dobrodružství, které navždy změní váš pohled na oceán. Kniha vznikla ve spolupráci s Mořským centrem Janovské univerzity. Na co myslíš, když se díváš na moře? A jak se říká té vlně, která právě dorazila ke břehu? Voda v mořích je neustále v pohybu, přestože to někdy není na první pohled patrné. V minulosti se ale našla řada výjimečných badatelů, kterým se podařilo zdánlivě nemožné – utřídili vlny, rozlišili mořské proudy, prozkoumali, co způsobuje příliv a odliv. Tento atlas tě vezme na plavbu po moři. Provede tě po hladině podobné zrcadlu přes bouřlivý příboj až k nepředvídatelným vlnám. Přiblíží ti mořem inspirované dobrodružné příběhy, architekturu nebo výtvarná díla.  


Dostupné zdroje

KNIHCENTRUM.cz
TeamLibrary.cz
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)