Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2523026 obálek a 726137 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Kůň, který musel zastavit = The horse that had a flat tireISBN: 9788075116666
OKCZID: 128725237

Citace (dle ČSN ISO 690):
BRAUTIGAN, Richard a BRAUTIGAN, Richard., ed. Kůň, který musel zastavit =: The horse that had a flat tire. Vydání první. Praha: Volvox Globator, 2021. 259 stran.

Hodnocení: 5.0 / 5 (2 hlasů)


Anotace

 

Dvojjazyčný, česko-anglický výbor z poezie jednoho z nevýznamnějších představitelů americké undergroundové a beatnické literatury.Richard Brautigan byl literární idol undergroundu 60. let minulého století, jeho komický génius a ikonoklastická vize amerického way of life se trvale vepsaly do vidění světa nastupující hippieovské generace. "Poslední z beatniků" vydal jedenáct románů, knihu povídek a deset sbírek básní. Autor dozrál v období hippieovských komun v sanfranciské Haight-Ashbury, dobové ideály a fenomén kontrakultury provázely vzestup jeho slávy i pád v následujících letech. V devětačtyřiceti letech spáchal sebevraždu.

Zdroj anotace: Národní knihovna ČRDostupné zdroje

Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (3.238.72...)