Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 1911460 obálek a 479319 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

To jsou Benátky

Rok: 2015
ISBN: 9788075150141
OKCZID: 120047415

Citace (dle ČSN ISO 690):
ŠAŠEK, Miroslav. To jsou Benátky. Překlad Jiří DVOŘÁK. I. vydání. Praha: Baobab, 2015. 59 stran. To je....
Zdroj: Národní knihovna České Republiky

Hodnocení: 4.2 / 5 (6 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Anotace

 

Město, kde všechno – od narození až po poslední cestu – nějak souvisí s mořem. Město, kde místo hlavní třídy mají kanál a po vodě jezdí i metaři a autobusy se zvláštními šplouchavými jmény: vaporetto, motoscafo… To jsou přeci Benátky! Po Paříži, Londýnu, Římu nás Miroslav Šašek přivádí do jedinečného města na vodě. Pozorným okem a jemným štětcem zachytil paláce, gondoly, mosty i holuby. Čtenářům ukazuje, jak Benátky vypadaly před padesáti lety i stovky let předtím… a jak i vypadat budou, dokud moře nerozhodne jinak. Jako obyčejně je tam takový souhrn všeho, co je zajímavé. Náměstí svatého Marka, holubi a dóžecí palác, prodavači korálů a pohlednic. Tady máš gondoliéry, gondoly se svatebčany a pohřeb na gondole, tady jsou uličky a kanály města, tady je takový typický benátský policista…

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Svaz českých nakladatelů a knihkupců 299.00 Kč
Srovname.cz 197.00 Kč
Československá bibliografická databáze


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (54.221.145...)